Yaşam

Hoşgeldin 2016!

Hazırlayan: Baki Karaçay

2016’da yüzünüzden gülücükler, gönlünüzden sevgi eksik olmasın!

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık ve yeni umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşıyoruz. Çalışma hayatımda ve diğer sosyal uğraşlarda, sizlerle birlikte dolu dolu bir yıl geçirmenin mutluluğunu yaşadım. Her birinizle. 2015’te birlikte geçirdiğimiz zamanlardan, yaptığımız her sohbetten, her çalışmadan çok keyif aldım. Çeşitli faaliyetler gerçekleştirdik, önemli işler yaptık. Eğitimler, projeler, seminerler, seyahatler, spor faaliyetleri, doğa ve fotoğraf gezileri, bunlardan bazıları. Günün gerisinde kalmamak için sürekli yeniyi ve daha iyiyi araştırdık, birbirimize ilham kaynağı olduk. Ve bir kez daha gördüm ki yeniliklere, işbirliğine, daha iyiyi öğrenmeye, paylaşıma ve çalışmaya çok ama çok ihtiyacımız var.

Kendi adıma, edindiğim bilgi ve deneyimleri güncel bir platform üzerinden sizlerle paylaşmak için uzun zamandır kişisel bir blog kurmayı planlıyordum. Daha fazla gecikmek istemedim ve yeni yıl bunu gerçekleştirmem için iyi bir başlangıç oldu. Nihayetinde insanlara yardım için bir şeyler paylaşmaktı amacım ve bunu başlatmak için mükemmel olmasını beklemek zorunda değildim. Ayrıca bugün Bahri’nin Yeni Yılı Başarılı Kılmanın Sırrı başlıklı podcast’inde kendimize hedefler koymanın önemini ve bunları yazılı hale getirmenin başarıda olağanüstü farklılık yarattığını dinledim. Sizin de dinlemenizi ve uygulamanızı öneririm (buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz). Bloguma ilk adımda, fotografi ve AB projeleri konularında bilgilendirmelere yer vererek başladım. Umarım grubuma üye olup ilgiyle takip edersiniz ve yararını görürsünüz.

Sağlıklı, başarılı ve bol kazançlı bir yıl olması dileğiyle… 2016’da yüzünüzden gülücükler, gönlünüzden sevgi eksik olmasın! (Kulağa basit geliyor olsa da, eğer bunu başarabilsek çözülmedik sorun kalmaz, bir düşünsenize :)

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.