Gezi / Deneyim Proje / Yönetim

Avrupa Ötemizde Mi?

Toplumsal hayatın belli başlı tüm alanlarına düzenlemeler getiren AB normlarının, ancak biz onları kendi hayatımıza uyguladığımız zaman sonuç ve fayda vermekte olduğuınu anlattığım köşe yazımı okuyun.

Akdeniz Kültürlerarası Uyum Derneği tarafından Türkçe ve Almanca yayımlanan Harmoni-e Dergisi’nin bu ayki sayısında çıkan yazımın başlığı “Avrupa Ötemizde Mi?” Buraya tıklayarak erişebileceğiniz online derginin 14. sayfasında yeralan yazıda, Avrupa Birliği diye isimlendirilen örgütün, sorunlara otomatik çözüm bulma mekanizması olmadığını ve kapısına gelenlerin sorunlarını bir merkezde halledip geri göndermediğini artık gördüğümüzden bahisle şu konuya dikkat çekmek istedim: “Yaşam standartlarımızı iyileştirecek olan yine kendimiziz: Toplumsal hayatın belli başlı tüm alanlarında düzenlemeler getiren, vatandaşların ekonomik, sosyal, hukuki vb. birçok alanda tabi olacağı ortak kuralları belirleyen AB normları, ancak biz onları kendi hayatımıza uyguladığımız zaman sonuç ve fayda vermektedir.” Yazının tamamını görselden de okuyabilirsiniz.

Bu sayıda ayrıca Akdeniz Kültürlerarası Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Çetkin, çokça sorulan derginin Harmoni-e ismine ve çizgiyle ayrılan e harfiyle neye işaret edildiğine açıklık getiriyor.

İyi okumalar.

Bu bilgilerden Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi sosyal medya çevrelerinizi de haberdar etmek isterseniz, lütfen aşağıdaki renkli ikonlara tıklayarak beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.