Avrupa Gönüllü Hizmeti

Avrupa’ya Gitmek İsteyen Gençler İçin Adım Adım AGH Başvurusu

Yurt dışında gönüllü faaliyetlere katılmak isteyen gençler için adım adım AGH başvurusu hazırlama rehberi.

Yurt dışında gönüllü faaliyetlere katılmak isteyen gençlerin adım adım ilerleyerek AGH (Avrupa Gönüllü Hizmeti) başvurusu yapmalarını sağlayacak bir yazı hazırlıyorum. Başvuru yapmak için ihtiyaç duyulan site adreslerini ve nasıl arama yapılacağını anlattığım yazıda başvuruda gereken belgeleri en kolay şekilde hazırlamaya yardımcı olacak online araçları ve bunları nasıl kullanacağınızı açıklıyorum. Son tıkla başvurunuzu gönderinceye kadar yol gösterecek bir rehber. (Eğer AGH programını henüz öğreniyorsanız, bilinmesi gereken tüm ayrıntıları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.)

Adım adım AGH başvurusu yapmanızı sağlayacak bilgiler için bu yazının sonunda verdiğim bağlantılara gidin! AGH konusundaki yol gösterici tüm yazılarımı görmek için yukarıdaki menüden PROJE /YÖNETİM altında açılan listede AGH’yi seçin.

Gitmek istediğiniz ülkelerde size uygun AGH projelerini ve ev sahibi kuruluşları kısa bir sürede bulmanıza ve başvurunuzu yapmaya yarayacak bu bilgileri kaçırmayın. Ailenizde, okulunuzda, çevrenizde Avrupa Gönüllü Hizmetinin sunduğu yurtdışı fırsatlarından yararlanmak isteyen ve bu bilgilere ihtiyaç duyan birçok genç olduğundan emin olabilirsiniz. Onlarla paylaşın. Farklılıkları tanısınlar, vizyonları genişlesin ve kendilerini keşfetsinler. Elde edecekleri kazanımlardan sonra size ömür boyu şükran hissedeceklerinden şüpheniz olmasın.

Paylaşacağım bilgiler içerisinde aşağıdaki konular yeralacak:

Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) İçin Başvurunuzu 3 Adımda Hemen Yapın

Anlatacağım adımları izleyerek kimseye ihtiyaç duymadan AGH başvurunuzu hemen yapabileceksiniz. Yazıyı yayımlandığında mail grubumuza kayıtlı olan adreslere bildirim ulaşacak. (Yayımlandı.)

AGH için Gönderen ve Ev Sahibi Kuruluşları Nasıl Bulurum?

İstediğiniz ülkede size uygun Gönderen ve Ev Sahibi Kuruluşları bulup inceleyebilecek ve onlarla temasa geçebileceksiniz.

AGH İçin İyi Bir Motivasyon Mektubu Nasıl Yazılmalı?

Başvurunuzda sizin doğru kişi olduğunuzu ve AGH yapmaya ne kadar istekli olduğunuzu anlatacağınız motivasyon mektubunu hazırlamada yardımcı bilgiler ve ipuçları.

AGH İçin 10 Dakikada Başvuru Emailinizi Hazırlayın

Başvurunuzu gönderirken yazacağınız emaili hazırlama konusunda yardımcı bilgiler ve ipuçları.

Gönderen ve Ev Sahibi AGH Kuruluşlarının Görev ve Sorumlulukları

Gönüllü gönderen veya gönüllülere ev sahipliği yapan kuruluşların üstlendikleri görev ve sorumlulukların neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

Görüşmek üzere!

Güncelleme:

“Avrupa’ya Gitmek İsteyen Gençler İçin Adım Adım AGH Başvurusu” yazısı için buraya tıklayın.

“Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Gönderen Kuruluşumu Nasıl Bulurum?” yazısı için buraya tıklayın.

“Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) İçin Başvurunuzu 3 Adımda Hemen Yapın” yazısı için buraya tıklayın.

 


Email grubuna üye olmak için adresinizi hemen kaydedin. (Size gönderilen onay mailini göremiyorsanız, spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.) Bu bilgileri yararlı bulduysanız daha çok kişinin yararlanması için lütfen beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.