Lightroom Photoshop

Lightroom ve Photoshop’un Ücretsiz Sürümünü İndirin

Lightroom ve Photoshop’un en yeni versiyonlarının deneme sürümünü Adobe Fotoğrafçılık Planı ile hemen ücretsiz indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Nasıl mı? Burada anlatılan 3 kolay adımda.

“Fotoğraf Düzenlemenin 20 Temel Adımı” isimli email kursu ile ilgili yazımda, Lightroom ve Photoshop’un en yeni versiyonlarını Adobe Türkçe resmi sitesinden ücretsiz indirebileceğinizi ve 30 günlük deneme sürümünü hemen kullanmaya başlayabileceğinizi belirtmiştim. (Kurs hakkında bilgi için buraya tıklayın.) Yeni başlayanlar, indirme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bu sayfadaki açıklamalardan yardım alabilir.

Fotoğraf Düzenlemenin 20 Temel Adımı Email Kursu

İndirme ve kurma işlemi için aşağıdaki 3 kolay adımı izleyin:

1. adım

Buraya tıklayarak Adobe’nin resmi sitesine gidin ve açılan sayfanın alt menüsünde aşağıdaki görseldeki işaretli “Fotoğrafçılar” seçeneğine tıklayın.

Fotoğrafçılar için Lightroom

“Fotoğrafçılar” seçeneğine tıklayın.

2. adım

Gelen yeni sayfanın üst menüsünde aşağıdaki görseldeki işaretli “Ücretsiz Deneme Sürümü” yazısına tıklayarak indirme işlemini başlatın.

Lightroom Ücretsiz Deneme Sürümü

“Ücretsiz Deneme Sürümü” yazısına tıklayarak indirme işlemini başlatın.

3. adım

“Lightrooom şimdi indiriliyor” yazısını gördüğünüzde ekranınızın sol alt köşesinde .exe uzantılı kurulum dosyası inmeye başlayacaktır. Son olarak yapmanız gereken şey, Aç’a tıklayarak bu dosyayı çalıştırmaktır. İndirme ve kurma işlemini başarıyla tamamlamanız için yardımcı tüm bilgileri sözkonusu ekranda bulabilirsiniz.

Lightroom şimdi indiriliyor

Aç’a tıklayarak Lightroom kurulum dosyasını çalıştırın.

İsterseniz, 2. adımda mavi renkli butona tıklayarak Lightroom ve Photoshop’un en yeni versiyonlarını da içeren “Creative Cloud Fotoğraf Planını” aylık veya yıllık ödemeyle satın alma işlemini başlatabilirsiniz.

Lightroom ve Photoshop’u kurduktan sonra “Fotoğraf Düzenlemenin 20 Temel Adımı” email kursunda öğrendiklerinizi kendi bilgisayarınızda kolaylıkla uygulamaya başlayabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

Ve… Fotoğraf çekmeye devam edin!

Kurs tanıtım sayfası için buraya tıklayın.


Photoshop ve Lightroom’un en yeni versiyonları da dahil Adobe’nin fotoğrafçılığa yönelik gerekli tüm araçlarını (Creative Cloud) ücretsiz indirmek ve 30 günlük deneme sürümünü kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.


Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.