Çektiğiniz fotoğrafların birkaç efekt ile daha göz alıcı olmasını ister misiniz? O zaman doğru yerdesiniz. İster yeni başlıyor olun, isterse deneyim sahibi, bu kursun sonunda, fotoğraf düzenleme konusunda iyi bir Lightroom ve Photoshop kullanıcısı olacaksınız. Türiye’nin bu ücretsiz ilk email kursundan yararlanma fırsatını kaçırmayın; kaydınızı yapın, dersler emailinize gelmeye başlasın!

“Fotoğraf Düzenlemenin 20 Temel Adımı”, fotoğraflarınızı çekim sonrası işleyerek daha göz alıcı hale getirmeyi öğrenmenin masrafsız, en kolay ve hızlı yolu. Her bir düzenlemenin Lightroom ve Photoshop’ta nasıl yapıldığını birarada görerek her iki programı da kolayca kullanabilecek ve sonuçta kusursuz fotoğraflar elde edeceksiniz.

Ücretsiz email kursu. Türkiye’de bir ilk! Kaydınızı yapın, en güncel bilgiler düzenli olarak emailinize gelsin. Yerinizi ve zamanını siz seçin; nerede, ne zaman isterseniz, öğrenmeye devam edin.

ÜCRETSİZ Lightroom ve Photoshop

Kursu takip etmek için İnternet bağlantısı dışında hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Öğrendiklerinizi uygulamak için ise Lightroom ve Photoshop programlarına gerek duyacaksınız, ancak bunlara sahip olmak için ödeme yapmanız gerekmiyor. Buraya tıklayarak Lightroom ve Photoshop’un en yeni versiyonlarını Adobe resmi sitesinden ücretsiz indirebilir ve 30 günlük deneme sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu 30 gün, kursla birlikte, fotoğraf düzenleme işlemlerini rahatlıkla yapabilen iyi bir Lightroom ve Photoshop kullanıcısı olmanız için yetecektir. İndirme işlemi konusunda görseller eşliğinde bilgi için buraya tıklayın.

Başlamak için mükemmel olmanız gerekmez! Ama mükemmel olabilmek için başlamanız gerekir.

Adım adım ilerleyin, kolay öğrenin

“Fotoğraf Düzenlemenin 20 Temel Adımı”, çekim sonrasında fotoğraflarınıza Lightroom ve Photoshop’ta temel düzenlemeleri yapmanıza ve istenen etkileri vermenize yardımcı olacak 20 günlük bir email kursudur. Kursa kaydınızı tamamlamanızdan itibaren Lightroom ve Photoshop’ta fotoğraf düzenlemenin temel teknikleri konusunda size yardımcı olacak bilgiler doğrudan emailinize gelmeye başlayacak. Her gün yalnızca bir konuda email alacaksınız. Hayranlık duyduğunuz fotoğraflara uygulanan temel tekniklerini birer birer öğrendikçe, post-proses işlemlerine kolaylıkla hakim olmaya başladığınızı göreceksiniz. Emaillerde yönlendirileceğiniz kaynak sayfada her bir teknik hakkında görseller eşliğinde daha fazla bilgi bulacaksınız. Böylece ihtiyacınız olan bilgileri tamamen kendi hızınızda, adım adım ilerleyerek öğrenebileceksiniz.

Ne kadar bilirseniz bilin, yalnızca uyguladığınız kadarının fayda ve sonuçlarını elde edersiniz.

Bu kurstan maksimum düzeyde yararlanmanız için yapmanız gereken tek şey, önerilen çalışmaları günü gününe uygulamanız.

Kolaylık ve başarı dileklerimle.

Fotoğraf çekmeye devam edin!


NELER ÖĞRENECEKSİNİZ

1- Mercek Profili Düzeltme
2- Kromatik Sapma Kaldırma
3- Ufuk Çizgisi ve Perspektif Düzeltme
4- Sensör Toz Lekelerini Temizleme
5- Kırmızı Göz Düzeltme
6- Yeniden Çerçeveleme, Kırpma
7- Parlak ve Gölge Alanları Kurtarma
8- Dijital ND Filtre Uygulama
9- Kontrast Ayarı
10- Berraklık Ayarı
11- Beyaz Ayarı
12- Renk Sıcaklığı Ayarı
13- Renk Titreşimi Ayarı
14- Ton / Doygunluk / Parlaklık (HSL) Ayarı
15- Seçili Alanlara Etki Uygulama
16- Bölünmüş Tonlama Ayarı
17- Görüntüyü Siyah/Beyaz’a (B&W) Dönüştürme
18- Görüntüleri Keskinleştirme
19- Parazit (Gürültü) Azaltma
20- Vinyet Ekleme

“Üniversite yıllarımda hep böyle bir şeyi hayal ediyordum. Neden her ders için sınıfa gitmek zorundayız? İnternet’i bu amaçla kullanamaz mıyız? Bazı dersler bize gelemez mi? Nihayet şimdi gelecek. Bu kursla bir hayalim gerçekleşiyor.”

–Bilge Karaçavuş

Kurs tanıtım sayfası için buraya tıklayın.


Photoshop ve Lightroom’un en yeni versiyonlarını içeren Adobe’nin tüm fotoğrafçılık araçlarını (Creative Cloud) ÜCRETSİZ indirmek ve kullanmaya başlamak için buraya tıklayın.Dikkat! Bu yazıları mutlaka okuyun!

Size gönderilen emailleri kaçırmadığınızdan emin olmak için şu iki önemli yazıya göz atmayı unutmayın!

Gmail Kullanıcılarının Emaillerimi Kaçırmaması İçin Yapması Gereken Şey

Gönderdiğim Emailleri Alamayışınızın Nedenleri ve Çözümü

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.

2 yorum