Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Gönderen Kuruluşumu Nasıl Bulurum?

Avrupa Gençlik Portalı, başvurabileceğiniz AGH projeleri yanısıra AGH Akredite Kuruluşlar için de bir veritabanı (EVS database) işlevi görüyor. Portalda bugün itibariyle yaklaşık beşbin akredite AGH kuruluşu hakkında bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu kuruluşlar koordinatör, gönderen ve ev sahibi olmak üzere 3 kategoride toplanmaktadır.

Avrupa Gönüllü Hizmetine katılmak için başvuruda bulunabileceğiniz proje ve ev sahibi kuruluşu bulmak, başvuru için gerekli belgeleri hazırlamak ve başvurunuzu göndermek adımlarını nasıl gerçekleştirebileceğinizi buraya tıklayarak önceki yazımda okuyabilirsiniz. Şimdi de Avrupa Gençlik Portalını kullanarak kolay şekilde kendinize nasıl bir gönderen kuruluş bulabileceğinizi göreceksiniz.

Adım adım AGH başvurusu yapmanızı sağlayacak bilgiler için bu yazının sonunda verdiğim bağlantılara gidin! AGH konusundaki yol gösterici tüm yazılarımı görmek için yukarıdaki menüden PROJE /YÖNETİM altında açılan listede AGH’yi seçin.

Avrupa Gençlik Portalının Akredite EVS Kuruluşları veritabanına ulaşmak için buraya tıklayın. Açılan sayfanın üst kısmında seçimlerinizi yapmanız için yukarıdakine benzer görünümde yanyana 3 kutucuk göreceksiniz. Gönderen kuruluşlar için arama yaparken burada “AGH akreditasyon türü” (EVS accreditation type) yazan en sağdaki kutucukta “Gönderen kuruluşu” (Sending Organisation) seçmelisiniz. Eğer aynı zamanda “Kuruluşun ülkesi” (Organisation country) başlıklı soldaki sütunda “[TR] Turkey”i seçerseniz, alfabetik sırayla Türkiye’den gönderen kuruluşunuz olabilecek tüm akredite kuruluşların bilgilerini aratabilirsiniz.

Dikkat: Arama sonucunda çıkacak haritada işaretli olan yerler tüm kuruluşları göstermeyebiliyor. Bu sebeple mutlaka sayfanın daha alt kısmında kutucuklar içerisinde verilen kuruluş bilgilerini inceleyin.

Kuruluşa ait kutucukta “read more” butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada sağ tarafta kuruluşun akreditasyon süresi yanısıra iletişim bilgileri de yeralmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda seçtiğiniz gönderen kuruluşla irtibata geçebilirsiniz.

Bu veri tabanından eğer  gönüllü olarak gidebileceğiniz ev sahibi kuruluşları da görmek istiyorsanız, bu kez sağdaki kutucukta “Gönderen kuruluş” yerine “Ev sahibi kuruluşu” seçerek arama yapmalısınız.

Kolaylık ve başarı dileklerimle.

Diğer Faydalı Yazılar:

“Avrupa’ya Gitmek İsteyen Gençler İçin Adım Adım AGH Başvurusu” yazısı için buraya tıklayın.

“Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Gönderen Kuruluşumu Nasıl Bulurum?” yazısı için buraya tıklayın.

“Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) İçin Başvurunuzu 3 Adımda Hemen Yapın” yazısı için buraya tıklayın.

Bu bilgilerden Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi sosyal medya çevrelerinizi de haberdar etmek isterseniz, lütfen aşağıdaki renkli ikonlara tıklayarak beğenin, paylaşın ve yorumlayın!

Yeni eklenen yazılar hakkında emailinize bilgi gelsin istiyorsanız, email grubuna adresinizi kaydedin!

Takip edin

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis ve Kamu Yönetimi Uzmanı. Halen AB Projeleri Koordinatörü ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitmeni görevlerini yürütüyor. Fotoğraf çekmeye üniversite yıllarında, dijital fotoğrafa ise yoğun olarak 2011'de başladı. ANFAD Temel Fotografi Eğitimlerinde Çekim Teknikleri ve Kompozisyon dersleri veriyor.
Takip edin