Fotoğraf Etkinlik Gezi / Deneyim

Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşü’ne 7 Ekim’de Antalya’da Katılın

Bu yıl 7 Ekim Cumartesi günü onuncu kez yapılacak olan Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşüne altı kıtada yine onbinlerce fotoğraf tutkunu katılacak. Etkinliğe Antalya’da katılmak için kayıtlar başladı.

Bu yıl onuncu kez düzenlenen Scott Kelby Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşü (World Wide Photo Walk) 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Antalya’da 6. kez yapacağımız etkinliğin web sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dünyanın bu en geniş katılımlı fotoğraf etkinliğine her yıl onbinlerce fotoğraf tutkunu katılıyor.

Nasıl katılabilirim?

2017 Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşüne isteyen herkes katılabilir. Katılım ücretsizdir ve aşağıda adresini verdiğim sitede katılım kaydınızı yapmanız yeterlidir. Kayıtlı katılımcılar, fotoğraf yürüyüşü sırasında çektikleri bir fotoğrafı verilen adresteki sayfaya yükleyerek ödüllü yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

http://worldwidephotowalk.com/walk/antalya-sehir-merkezi/

Antalya’nın uluslararası platformlarda tanıtımı açısından önemli bir fırsat olan yürüyüşe katılım kaydı, etkinliğin web sitesinde 50 kişiyle sınırlandırılmış durumda. Buna göre yalnızca kayıt yaptıran 50 kişi yürüyüşte çektikleri fotoğrafları siteye yükleyebilme ve halk oylamalarına katılabilme şansına sahip olacak. Yarışma ödüllerini görmek ve başvurular hakkında bilgi için (İngilizce) buraya tıklayın.

Antalya yürüyüş rotamız

Tüm dünyada binden fazla şehirle birlikte gerçekleştireceğimiz etkinlik için 7 Ekim 2017 Cumartesi günü sabah saat 7.45’ten itibaren Varyant Seyir Terasında (Antalya Müzesi karşısı) toplanmaya başlayacağız. Konyaaltı plajının masmavi suları ayaklarımızın altında iken saat 08.00’de toplu fotoğraf çekimi ve kısa bilgilendirmeden sonra yürüyüşümüze başlayacağız. Sabah güneşiyle aydınlanan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin dağlarla bütünleşen benzersiz manzarası önünde yapacağımız çekimlerle devam edecek yürüyüşümüzü saat 10 sularında Beach Park’ta sonlandıracağız. Ailece ve/ya arkadaşlarınızla beraber gelerek fotografinin tadını sevdiklerinizle birlikte çıkarmak için harika bir fırsat. Muhteşem bir manzara önünde yaratıcılığınızı gösteren fotoğraflar çekebilir, yarışmalarda ödüller kazanabilirsiniz. Sosyal medyada #WWPW2017 etiketiyle paylaşacağınız kareler sayesinde dünyanın bir ucundaki fotoğraf severler ile iletişime geçip günün heyecanını birlikte yaşayabilirsiniz.

Ayrıntılar ve güncellemeler için yukarıda bağlantısını verdiğim etkinlik sayfasını takip edin.

Geçen yılki Antalya etkinliğimiz

Geçen yıl 1 Ekim Cumartesi günü eski Saat Kulesi yanından başlayan Antalya Fotoğraf Yürüyüşümüze katılan yaklaşık 50 kişilik fotoğraf sever grubu, Kaleiçi’nin eşsiz zenginliği içerisinde unutulmayacak saatler yaşadı.

Antalya Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşü 2016 katılımcıları toplu fotoğrafı

Antalya Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşü 2016 katılımcıları toplu fotoğrafı

Etkinliğini on yıl önce başlatan ünlü fotoğraf eğitmeni Scott Kelby, geçen yıl Twitter’dan Antalya grup fotoğrafımızı yüzbinlerce takipçisi ile paylaştı.

2016 yılı Antalya etkinliği ile ilgili yazı ve fotoğraflarım için buraya tıklayın.

Yürüyüşe kayıt için rehber

Fotoğraf yürüyüşüne kaydolmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. adım: Buraya tıklayın ve “http://worldwidephotowalk.com/walk/antalya-sehir-merkezi” adresindeki Antalya Fotoğraf Yürüyüşü sayfamıza gidin.
 2. adım: Gideceğiniz sayfada gördüğünüz resmimin altındaki yeşil renkli “Join Walk” butonuna tıklayın.
 3. adım: Açılan sayfada ilgili kutulara Adınızı, Adresinizi, Semtinizi, Şehrinizi, Email ve Telefon numaranızı (+90 ile) girin, Ülkenizi seçin.
 4. adım: “Account Username” kutusuna kullanıcı adınızı girin.
 5. adım: Alttaki 2 soruya sırasıyla kullandığınız kamera ve programa uygun seçenekleri işaretleyin, 3. soruya No’yu seçin.
 6. adım: En alttaki yeşil renkli “Register Now” butonuna tıklayın.
 7. adım: Emailinizi kontol edin.

Hesabınızı yönetmek ve çekeceğiniz fotoğrafları yarışmalara yüklemek için kullanıcı adınızla emailinize gelecek şifreye ihtiyacınız olacak. O nedenle bu bilgilerinizi mutlaka bir yere not edin ve saklayın.

Yürüyüş için bazı ipuçları

Yürüyüş öncesi hazırlıklarınızı yaparken yararlanabileceğiniz bazı ipuçları:

 • O günkü hava durumunu kontrol edin
 • Makinenizin pilinin dolu olduğundan emin olun
 • Rahat ayakkabılar giyinin
 • Ekstra hafıza kartınızı almayı unutmayın
 • Yürüyüş boyunca taşıyamayacağınız şeyleri yük edinmeyin
 • Eğlenerek öğrenmeye ve yeni arkadaşlıklara hazır olun.

Yürüyüş sırasında sorun yaşamamak için izinsiz portre çekmemeye, diğer katılımcıların ihtiyaçlarına duyarlı davranmaya ve istemeden kadrajlarına girmemeye özen gösterin.

Keyifli bir etkinlikte görüşmek üzere…

Fotoğraf çekmeye devam edin.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.