Fotoğrafçılık

Baki Karaçay ile Fotografiye Hoşgeldiniz!

Bu platformda paylaşacağım teknikleri uyguladıkça her geçen gün fotoğraf çekmekten daha çok zevk aldığınızı ve daha güzel fotoğraflar yakaladığınızı göreceksiniz.

Deniz, kumsal, dalgalar ve dağların arkasında kaybolan güneşin muhteşem ışıkları! Genellikle tatillerimizde böyle yerlerin keyfini çıkarırız ve bu harika görüntüleri kalıcı kılmak için fotoğraflarız. Ne var ki geriye dönüp hatıralarımızı tazelemek için bu fotoğraflara baktığımızda ya da fotoğrafımızı sosyal medya hesabımızdan paylaştığımızda kimi zaman hayal kırıklıkları ile karşılaşırız! Aklımızda kalan o sahnenin güzelliğini fotoğraflarımızın istediğimiz gibi yansıtmadığını görürüz.

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Peki acaba çektiğimiz fotoğrafların göz kamaştırıcı olması için neleri bilmemiz gerekiyor? Hangi noktalara dikkat etmek gerekir? Acaba hangi kolay teknikleri gözden kaçırıyoruz? Eğer bunları merak ediyor ve sade bir anlatımla yanıtları öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Temel bazı teknikleri ve ipuçlarını öğrenmek suretiyle, size harika fotoğraflar çekebileceğinizi söyleyebilirim.

Baki Karaçay ile Fotografi’ye hoşgeldiniz! Bundan böyle bu sitede fotografi becerilerinizi geliştirmeniz için, bildiğim ve öğrenmekte olduğum en yeni teknikleri ve ipuçlarını paylaşacağım. Bu paylaşımları uyguladıkça her geçen gün fotoğraf çekmekten daha çok zevk aldığınızı ve daha güzel fotoğraflar yakaladığınızı göreceksiniz. İster dijital veya DSLR kameranızla, ister akıllı telefonunuzla çekiyor olun, başlangıç ve ileri, her düzeyde işe yarar bilgiler bulacaksınız. Photoshop ve Lightroom’da fotoğraflarınızı kolayca işleyebilecek, hatta iPhone veya iPad’inizde onlara sanatsal efektler katabileceksiniz.

Paylaştığım bilgileri e-mail yoluyla da takip etmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken şey, aşağıdaki kutucuğa email adresinizi kaydederek gruba katılmanız. Böylece hazırlayıp paylaştığım her yeni bilgiden e-mail yoluyla haberdar olacaksınız.

Yeni paylaşımlarım hakkında emailinize bilgi gelsin istiyorsanız, adınızı ve email adresinizi yazarak mail grubuma hemen katılın.

Sıkılmadan, zevkle öğrenmek için iyi bir fırsat! Bizzat kendi deneyim ve araştırmalarımdan elde ettiğim, doğrudan sizin ihtiyaç ve sıkıntılarınıza da cevap verecek bu bilgileri kolayca uygulayabilecek ve aynı gün fark yaratmaya başlayacaksınız.

Bu bilgilerden Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi sosyal medya çevrelerinizi de haberdar etmek isterseniz, lütfen yazıların ve sayfaların alt kısmındaki renkli ikonlara tıklayarak beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Öneri ve yorumlarınız yol gösterici olacak, her zaman iletebilirsiniz. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.


Görüşmek üzere! Fotoğraf çekmeye devam edin!

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.