Fotoğraf Etkinlik Gezi / Deneyim

500px Red Bull Photography Küresel Fotoğraf Yürüyüşü İçin Antalya’da Buluşuyoruz

Çevremizi ve yaşamlarımızı ilginç fotoğraflarla tüm dünyaya göstermek için küresel bir ağ kurmanın heyecanına hazır olun.

Bu yılki 500px Red Bull Photography Küresel Fotoğraf Yürüyüşünün başlamasına 24 saatten az bir süre kaldı. Etkinliğe yüzden fazla ülke katılıyor. Kutuplardan çöllere kadar Dünyanın belki hiç bir zaman görme şansımız olmayacak değişik yörelerinde onbinlerce fotoğraf tutkunuyla birlikte yüreklerimiz çarpacak, çevremizi ve yaşamlarımızı ilginç fotoğraflarla birbirimize göstermek için küresel bir ağ kurmanın heyecanını yaşayacağız. Antalya’da etkinliğimizin başladığı saatlerde, uzak doğudaki ve doğumuzdaki birçok ülke, günü tamamlamış ve fotoğraflarını dünyayla paylaşmaya başlamış olacaklar. İsteyen herkes, #PhotoWalkThisWay etiketi ile diğer ülkelerde etkinliğe katılan fotoğraf tutkunlarının paylaşımlarını sosyal medyadan takip edebilecek. Bizler de aramızdan gönüllü arkadaşlar sayesinde Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ve hatta Facebook Live or Periscope üzerinden etkinliğimizi tüm dünyaya fotoğraf ve gerçek zamanlı kliplerle aktarmayı umuyoruz. Bu fotoğraflar sosyal medyada @500px ve @RedBull tarafından da yüzbinlerce takipçileriyle paylaşılacak. Etkinliğimize erken gelecek olan katılımcılar için sınırlı sayıda fotoğraftaki 500px rozetleri ve 500px stikerleri bekliyor olacak.

Program ve diğer tüm ayrıntıları buraya tıklayarak Facebook etkinlik sayfamızdan okuyabilirsiniz. Etkinlik sayfasında mevcut çok sayıda gönderiyi görmek için tümünü açmayı unutmayın!

Antalya dışındaysanız…

Antalya’da değilseniz buraya tıklayarak photowalk.500px.com adresindeki yürüyüşün resmi sitesine gidip “Find A Walk” butonunu kullanarak bulunduğunuz yere yakın diğer Küresel Fotoğraf Yürüyüşlerini bulabilirsiniz.

Bu yürüyüşe katılamıyorsanız, bir şansınız daha var

Bu küresel etkinliğe katılma fırsatınız olmayacaksa, üzülmeyin; 1 Ekim Cumartesi günü Antalya’da yapacağımız Dünya Çapında Scott Kelby Fotoğraf Yürüyüşüne katılabilirsiniz. Antalya’da bu yıl 5. kez ev sahipliğini yapacağım, Dünya Çapında Scott Kelby Fotoğraf Yürüyüş etkinliği hakkında bilgi için buraya tıklayın.

Ödüllü yarışmalar (Mutlaka katılın :)

Küresel Fotoğraf Yürüyüşü sırasında çekeceğiniz fotoğraflar için 500px ve Red Bull tarafından 2 ayrı yarışma düzenleniyor.

🏆 Red Bull Illume yarışmasına, etkinlik sırasında mobil kameranızla (cep telefonu, tablet) çekeceğiniz 5 aksiyon ve macera fotoğrafınızı 17 ve 18 Eylül tarihlerinde gönderebiliyorsunuz. Bu yarışmanın ödülü 2 kişilik Chicago seyahati. Kayıt için yarışma sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

500px tarafından 3 kategoride düzenlenen yarışmalar ise şunlar. Bu yarışmalara katılmak için fotoğraflarınızı 500px.com sitesine, her bir kategoriye karşılık verdiğim etiketleri ekleyerek yüklemeniz gerekiyor. Kurallar için buraya tıklayın. Katılım 20 Eylül, 2016 saat 23:59’da (EST) sona eriyor.

🏆 Best Marketplace Photo (En İyi Piyasa Fotoğrafı). Etiketler: bestmarketplace, photowalkthisway, GPW2016

🏆 Best Mobile Photo (En İyi Mobil Fotoğraf). Etiketler: bestmobilephoto, photowalkthisway, GPW2016

🏆 Most Creative Photo (En Yaratıcı Fotoğraf). Etiketler: mostcreativephoto, photowalkthisway, GPW2016

500px yarışma ödülleri arasında lensler, filtreler, kamera çantaları ve değeri 500 Doları bulan çeşitli fotoğraf ekipmanları yeralıyor. 3 kategoriye de beğendiğiniz fotoğraflarınızı göndererek kazanma şansınızı yükseltin.

Fotoğraftaki 500px rozetleri ve 500px stikerleri sizleri bekliyor.

Fotoğraftaki 500px rozetleri ve 500px stikerleri sizleri bekliyor.

Yürüyüş için bazı ipuçları

  1. Hava durumunu kontrol edin (17 Eylül için hava az bulutlu, sıcaklık en fazla 33 °C görünüyor)
  2. Kameranızın, cep telefonu ve tabletinizin pilinin dolu olduğundan emin olun
  3. Rahat ayakkabılar giyinin
  4. Ekstra hafıza kartınızı almayı unutmayın
  5. Üç saatlik yürüyüş boyunca taşıyamayacağınız şeyleri yük edinmeyin
  6. Buraya tıklayarak aksiyon & macera konulu fotoğraflardan sizin için oluşturduğum galeriyi gezin ve görsel notlar alın
  7. Size gönüllü modellik yapacak sporcu, sanatçı, dansçı arkadaşlarınızla birlikte gelin
  8. Paylaşımlarınızda #PhotoWalkThisWay hashtag’ini ve @500px @RedBull mention’larını unutmayın
  9. Eğlenerek öğrenmeye ve yeni arkadaşlıklara hazır olun.

Sosyal medyada kullanabileceğiniz hashtag ve mentionlar

Yürüyüş sırasında çekeceğiniz fotoğraflar için aşağıdaki hashtag ve mention’ları kopyalayabilirsiniz.

#PhotoWalkThisWay #ActionAdventure #PhotoWalkThisWayAntalya
#Antalya #ItsTimeForAntalyaNow #SimdiAntalyaZamani #VisitAntalya
#GPW2016Antalya #500pxGPW16Antalya #GPW2016 #500pxGPW16 #PhotoWalk #GlobalPhotoWalk #500px #redbull #RedBullPhotography

@500px @RedBull @BakiKaracay

#turkishfollowers #instagram_turkey #aniyakala #allshotsturkey #gununkaresi #ig_turkey

Şaşırtıcı bir grup fotoğrafı için yaratıcı fikirlerinizle birlikte görüşmek üzere…

Etkinlikle ilgili duyuru ve paylaşımlarıma tüm sosyal medya kanallarından “bakikaracay” yazarak ulaşabilirsiniz.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.