Fotoğraf Etkinlik Gezi / Deneyim

Dünya Çapında Scott Kelby Fotoğraf Yürüyüşüne Antalya’da Katılın

1 Ekim Cumartesi günü Antalya’da yeni bir fotoğraf yürüyüşü daha gerçekleştireceğiz.

17 Eylül 2016 Cumartesi günü 500px Red Bull Küresel Fotoğraf Yürüyüşünün ardından 1 Ekim Cumartesi günü Antalya’da yeni bir fotoğraf yürüyüşü daha gerçekleştireceğiz.

Bunun için sizleri Antalya’da bu yıl 5. kez ev sahipliğini yapacağım, Dünya Çapında Scott Kelby Fotoğraf Yürüyüşüne katılmaya davet ediyorum. Ünlü fotoğraf eğitimcisi ve birçok kitabın yazarı Scott Kelby tarafından dokuzuncu kez düzenlenen Fotoğraf Yürüyüşü bu yıl 1 Ekim Cumartesi günü Canon’un sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Etkinliğe geçtiğimiz yıllarda aynı gün dünyanın hemen her yöresinden onbinlerce fotoğraf tutkunu katılmıştı.

Kimler katılabilir?

Dünya Çapında Fotoğraf Yürüyüşüne isteyen herkes katılabilir. Katılım ücretsizdir ve aşağıda adresini verdiğim sitede katılım kaydınızı yapmanız yeterlidir. Katılımcılardan beklenen tek şey, fotoğraf yürüyüşü sırasında çektikleri ve en çok beğendikleri bir fotoğrafı verilen adresteki sayfaya yükleyerek yarışmalara katılmaları.

http://worldwidephotowalk.com/walk/antalya-sehir-merkezi/

Sözkonusu sayfada etkinliğimiz “Antalya Downtown” başlığıyla yeralıyor.

Antalya’nın uluslararası platformlarda tanıtımı açısından önemli bir fırsat olan yürüyüşe katılım kaydı, etkinliğin web sitesinde 50 kişiyle sınırlandırılmış durumda. Buna göre yalnızca kayıt yaptıran 50 kişi yürüyüşte çektikleri fotoğrafları siteye yükleyebilme ve halk oylamalarına katılabilme şansına sahip olacak.

Antalya yürüyüş rotamız

Tüm dünyada binden fazla şehirle birlikte gerçekleştireceğimiz etkinlik için 1 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 15.30’dan itibaren eski Saat Kulesi yanında toplanmaya başlayacağız. Saat 16.00’da toplu fotoğraf çekimi ve kısa bilgilendirmeden sonra etkinliğimize Atatürk Caddesi yönüne yürüyerek başlayacağız. Ardından, Hadrian Kapısı’ndan tarihi Kaleiçi’ne giriş yapacak, buradan Hıdırlık Kulesi yönünde ilerlerken eski şehrin tarihi dokusunu, iş yeri ve konaklarını sakinleriyle birlikte fotoğraflayacağız. Yürüyüş bitiminde Mermerli Çay Bahçesinde yeniden biraraya gelerek saat 19.00’da etkinliğimizi sonlandıracağız.

DSC_0013

2013 yılı grup fotoğrafımız: Derneğimiz ANFAD’ın katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz 2013 yılı etkinliği büyük ilgi görmüştü.

Yürüyüş için bazı ipuçları

  1. O günkü hava durumunu kontrol edin
  2. Kameranızın pilinin dolu olduğundan emin olun
  3. Rahat ayakkabılar giyinin
  4. Ekstra hafıza kartınızı almayı unutmayın
  5. Üç saatlik yürüyüş boyunca taşıyamayacağınız şeyleri yük edinmeyin
  6. Eğlenerek öğrenmeye ve yeni arkadaşlıklara hazır olun.

Scott Kelby’nin Dünya Çapında ödüllü Antalya 2016 Fotoğraf Yürüyüşüne kayıt için buraya tıklayın.

Scott Kelby’nin kişisel blogunda soru cevap şeklinde verdiği açıklamaları okumak için buraya tıklayın.

Bu fotoğraf yürüyüşü için oluşturduğum Facebook’ta etkinlik sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu bilgilerden Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi sosyal medya çevrelerinizi de haberdar etmek isterseniz, lütfen aşağıdaki renkli ikonlara tıklayarak beğenin, paylaşın ve yorumlayın!

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.

2 yorum