Fotoğraf Etkinlik Gezi / Deneyim

500px Red Bull Photography Küresel Fotoğraf Yürüyüşü 2016 Antalya İçin Kayıtlar Başladı

Uluslararası fotoğraf platformlarında Antalya’nın tanıtımına katkıda bulunmak isterseniz, işte fırsat!

Dünyanın en çok beklenen küresel sosyal fotoğrafçılık etkinliği için 17 Eylül 2016 Cumartesi günü yeniden hazır olun! Bu yıl Red Bull Photography ortaklığıyla gerçekleşecek 500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşünde yüzlerce dünya kenti ile birlikte Antalya’da yine heyecanlı ve güzel zaman geçireceğiz.

500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşü Nedir?

500px küresel fotoğraf yürüyüşü, dünyanın önde gelen fotoğraf sitesi 500px.com organizasyonunda yılda bir kez dünya çapında düzenlenen sosyal bir fotoğraf etkinliğidir. Dünyanın her köşesinden fotoğrafçıları, bu tutkularını kutlamak için kendi yerel toplulukları ile biraraya getiren etkinliğin bu yıl dördüncüsü yapılacak. Tüm beceri düzeyinden fotoğraf meraklılarının biraraya getiren 500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşüne katılmak için hiç bir kısıtlama yoktur. Katılımcı olmak için fotoğraf çekmeyi sevmek yeterli; ister dijital makineyle, ister DSLR, isterse akıllı telefonla olsun, dünya çapındaki 500px Fotoğraf Yürüyüşüne amatör/profesyonel, isteyen herkes katılabilir! Etkinlik ücretsizdir, ancak kayıt gereklidir. Etkinliğin ev sahipliğini, aktif kullanıcıları arasından 500px.com’un belirlediği gönüllüler yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl yapılan etkinliğe, aralarında Antalya’nın da yeraldığı, 7 kıtadan 200’ün üzerinde şehirde 30 binden fazla fotoğraf sever katıldı. Etkinlik sonrasında Dünyanın en büyük kent merkezlerinden Antarktika’daki araştırma istasyonlarına, ıssız çöllerden şelalelerle dolu ormanlara kadar 10 binden fazla fotoğraf paylaşıldı ve dereceye giren fotoğrafların sahipleri çeşitli ödüller kazandı. 2015’in 500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşü etkinliğinden seçilen en iyi 50 fotoğrafı görmek için buraya tıklayın.

Bu Yılın Heyecan Verici Yenilikleri

Somersault by Red Bull Photography on 500px.com

Somersault by Red Bull Photography on 500px.com

500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşü bu yıl Red Bull Photography işbirliğiyle organize ediliyor. Olağanüstü aksiyon ve macera çekimleri ile tanınan Red Bull işbirliğinin sonucu olarak bu yılın teması “Aksiyon & Macera” olarak belirlendi. Çekilecek tüm fotoğrafların bu temayı işlemesi zorunlu değil, ancak tercih nedeni olabilir.

Buraya tıklayarak 500px tarafından bu yılki etkinliğin duyurulduğu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

500px Red Bull Photography Global Photo Walk – Antalya

High 5∞ by Baki Karaçay ✅ on 500px.com

500px Global Photo Walk 2015 Antalya | High 5∞ by Baki Karaçay ✅ on 500px.com

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşü Antalya etkinliğini birlikte gerçekleştireceğiz. Burada toplu fotoğrafımızı gördüğünüz 500px Fuji Film Global Photo Walk – Antalya 2015 etkinliğinin Facebook sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bu yılki etkinliğin başlangıç ve bitiş saatleri ile toplanma yeri ve takip edeceğimiz rota ile ilgili etkinlik hakkında tüm duyuruları 500px ile birlikte yönettiğimiz Facebook etkinlik sayfasından takip edebileceksiniz. “500px Red Bull Photography Global Photo Walk – Antalya, Turkey” Facebook etkinlik sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Facebook etkinlik sayfamızı sık sık ziyaret ederek güncellemeleri takip etmenizi öneririm. Facebook’ta etkinliği görmek için Mobil cihazınızla aşağıdaki QR kodunu da tarayabilirsiniz.

Nasıl Katılabilirim?

QRkodu

Facebook’ta etkinliği görmek için Mobil cihazınızla bu QR kodunu tarayabilirsiniz

500px Red Bull Photography Küresel Fotoğraf Yürüyüşü Antalya 2016 etkinliğine katılmak için Facebook etkinlik sayfamızda “Bilet Al” bağlantısına tıklayarak yürüyüş için kaydolun. Bunun için gideceğiniz sayfada sağ üstteki yeşil renkli REGISTER’e tıklayarak ad, soyad ve email adresinizi girmeniz istenecek. Etkinliğe başka bir ülke veya şehirde katılmak istiyorsanız 500px tarafından etkinliğin duyurulduğu sayfayı (http://photowalk.500px.com) ziyaret ederek listede seçiminizi bulmanız gerekir. Şehriniz listede yeralmıyorsa ve gönüllü ev sahipliği yapmak istiyorsanız, İngilizce formu doldurarak gecikmeden başvuru yapmalısınız.

500px Red Bull Photography Küresel Fotoğraf Yürüyüşü Antalya 2016 etkinliğine kaydınızı yaptıktan sonra, #PhotoWalkThisWay etiketini kullanarak sosyal medya (Facebook , Twitter ve Instagram) üzerinden 500px, diğer ülke ile şehirlerdeki yürüyüşler ve katılımcılarla bağlantı kurabilirsiniz.

Fotoğraf Fikirlerinizi Paylaşın ve Önceden Denemeler Yapın

500px Küresel Fotoğraf Yürüyüşü, şehrimizdeki fotoğraf severlerle tanışmak, yeni arkadaşlıklar kurmak ve Antalya’nın güzelliklerini uluslararası platformlarda tanıtmak için eşsiz bir fırsat. Bu yıl aynı zamanda “aksiyon ve macera” temasını işlemek için Antalyamız’ın güzelliklerini insanlarımızın enerjisi, hareket ve heyecanı ile birarada fotoğraflamak gerekiyor. Bu muhteşem görüntüler, yürüyüş, koşu, kaykay, jimnastik, akrobasi, bisiklet, praşüt, dans gibi sayısız seçenek içerebilir.

Bizim gibi dünyanın her köşesinde milyonlarca fotoğraf sever o gün başkalarının gözünden dünyayı ve yaratıcı yorumlarını görmek için heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyor olacak. Bunun için Antalya’yı özel kılan güzellikleri fotoğraflayarak dünyaya göstermek istiyoruz! Hızlı tempolu bir şeylerle fotoğraflarımızı zenginleştirmemiz gerekecek. Antalya’daki seçenek bolluğu fotoğraf severler için bulunmaz bir hazine. Denizde yüzerken, plajda koşarken, jimnastik yaparken, bisikletle ya da kaykayla, havada paraşütle bir aksiyonu fotoğraflayabilir, dünyanın en ilginç fotoğraflarıyla etkinliğe katılabilirsiniz. Bu etkinlikte “aksiyon ve macera” temasını güçlü işlemek üzere yeni fikirlere ve yeteneklerini sergilemek isteyen sporcu veya model gönüllülere ihtiyacımız olacak. Nerede, ne tür aksiyonlar fotoğraflayabiliriz ve kimlerle çalışabiliriz? Fikirlerinizi lütfen Facebook Etkinlik Sayfamızda katılımcılarla paylaşın.

Brian Grubb at Red Bull Wakeskate in Pamukkale, Turkey by Red Bull Photography on 500px.com

Brian Grubb at Red Bull Wakeskate in Pamukkale, Turkey by Red Bull Photography on 500px.com

Fotoğraf tutkunlarını bir kez daha 17 Eylül 2016 Cumartesi günü Antalya’da yapacağımız küresel fotoğraf yürüyüşüne davet ediyorum. Dünyanın en iyi fotoğraf topluluğunun bir parçası olmanın heyecanını yaşamak için bize katılın!

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Facebook Etkinlik Sayfamızı ziyaret edin.

500px.com/BakiKaracay

500px.com/RedBullPhotography

Görüşmek üzere! Fotoğraf çekmeye devam edin!

—Bu bilgilendirmenin daha çok fotoğrafsevere ulaşması için lütfen beğenin ve paylaşın!

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.