Kayak / Doğa

Kayakçılara İyi Haber

Ocak ayını da geride bırakmamıza rağmen Antalya’da 2016 kayak sezonunu henüz açamadık.

Önceki yıllarda gönlümüz pek razı olmasa da sonuçta Aralık ayını Antalya’da kayak sezonunu açmadan geçirmeye razı oluyorduk. Bu yıl ise neredeyse Ocak da geçti geçecek, henüz sezonu açamadık. Global ısınma diye yorumluyor çoğunluk. Tam da bunu düşünürken snow-forecast’ten kayakçılara müjde gibi gelen bir mail içimizi rahatlattı. Aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere birkaç gün içinde Bakırlı Tepe’ye yarım metreden fazla kar geliyor. Pazar şiddetli tipi var.  Ardından hava Çarşamba ve Perşembe açacak.

Bu arada bir not: Bu sayfadan video çekimleriyle kayak dersleri paylaşmayı planlıyorum. Umarım haftaya gideceğim pistlerden video görüntüleriyle dönerim ve 2016 bu planlarımı başlattığım yıl olur.

snowforecast20160116

18 ve 19 Ocak 2016 günleri kar yağışı durumu

Görüşmek üzere.

Bu bilgilerden Facebook, Twitter, G+ gibi sosyal medya çevrelerinizi de haberdar etmek isterseniz, lütfen aşağıdaki renkli ikonlara tıklayarak beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Ayrıca e-posta adresinizi yazarak ücretsiz aboneliğe kaydınızı yapmaktan çekinmeyin; bilgileriniz güvence altındadır, kesinlikle paylaşılmamaktadır. Desteğiniz için teşekkürler.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.