Temel Fotoğrafçılık Dersleri

Ücretsiz Online Temel Fotografi Dersleri Başlıyor! Kaydınızı Hemen Yapın!

Emailinize gelecek bilgilerle bu yaz fotoğrafçılığınızı geliştirin!

Çocukken, “bir insan bir fili nasıl yer?” bulmacasını duymuş muydunuz? Yanıtını öğrenince kocaman görünen her sorunu çözmenin kolay bir formülü olduğunu hatırlayacaksınız: “Her defasında bir lokma!”

Kameralar (fotoğraf makineleri) başlangıçta çok karmaşık görünürler. Minicik puntolu ve sembollerle dolu kılavuzları durumu daha da göz korkutucu hale getirirler. Bir sürü ayrıntı çıkar karşımıza. Akıllı telefonumuzla veya küçük dijital kameramıza bir dokunuşla çektiğimiz güzelim fotoğrafları çekme şansımızı artık kaybettiğimizi düşündürürler. Evet, bunu birçoğumuz yaşadık. İlk zamanlar ben de hayli zorlanmıştım; ama sonra adım adım her ayrıntıyı çözmeye başladım. İşin püf noktasının “her defasında bir adım” ilerlemek olduğunu anladım.

Sizin de aynı yolu izleyerek fotoğrafçılık becerilerinizi kolayca geliştirebileceğinizden eminim. Otomatik modda şipşak fotoğraflar çekmenin ötesine geçip fotoğraf değeri olan çekimler yapmak için hiç olmazsa temel konuları bilmek lazım. Neden sizin çektiğiniz kareler de hayranlıkla baktığımız o nefes kesen fotoğraflar gibi olmasın? Bu hiç de uzak bir ihtimal değil. Yeter ki öğrenin. Çünkü ilerlemenin yolu “öğrenmekten” geçiyor. Eğitim almadığınız hiç bir konuda potansiyelinizi bilemezsiniz. Ücretsiz online Temel Fotografi Derslerinde fotografi becerilerinizi geliştirmeniz için ihtiyacınız olan temel bilgileri basit bir anlatımla sizlerle paylaşacağım. Başlangıçta iki temel konuda yardımcı olacağım. Bu becerileri biraraya getirdiğinizde güzel sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz olacak.

1. Görme ve fotoğraflama sanatını öğrenme
2. Kameranızı kullanmayı öğrenme

Bunun için tek yapmanız gereken şey email adresinizi aşağıdaki kutucuğa yazarak kaydetmeniz! (Daha önce kayıtlıysanız, tercihlerinize giderek ilgilendiğiniz alanlara “Temel Fotografi Derslerini” de dahil edebilirsiniz.) Kamera kullanımıyla ilgili olanların dışında, akıllı telefon veya tabletinizle yapacağınız çekimlerle de fark yaratmanızı sağlayacak bilgiler paylaşacağım. Bu kadar kolay olduğunu bilseydim, daha önce öğrenirdim diyeceksiniz.

Bu arada, hemen uygulama imkânınız olmasa bile anlattıklarıma mutlaka göz atmanızı öneririm. Bu sizin zihninizi sonraki aşamaya hazırlamaya başlayacaktır. Böylece fotoğraf çekerken neleri kontrol edebileceğiniz, kameranızın size hangi fırsatları sunduğu, hangi fonksiyonun ne işe yaradığı gibi konularda fikirleriniz oluşmaya başlayacaktır.

Bu kurs hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Yanıtlarını okumak için buraya tıklayın.

Dikkat! Kursları kaçırmamak için bu yazıları mutlaka okuyun!

Göndereceğim emailleri kaçırmadığınızdan emin olmak için şu iki önemli yazıya lütfen göz atın!

Gmail Kullanıcılarının Emaillerimi Kaçırmaması İçin Yapması Gereken Şey

Gönderdiğim Emailleri Alamayışınızın Nedenleri ve Çözümü

Görüşmek üzere! Fotoğraf çekmeye devam edin!

Bu bilgilerden çevrenizdeki fotoğrafseverlerin de yararlanması için lütfen beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Bu sayfanın kısa adresi: goo.gl/XvJB14

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.