Temel Fotoğrafçılık Dersleri

Temel Fotografi Dersleri / Sıkça Sorulan Sorular (SSS) ve Yanıtları

Temel Fotografi Dersleri konusunda merak ettiğiniz sorular ve yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Temel Fotografi Kursu konusunda merak ettiğiniz sorular ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Bu kursa katılmam için ne tür bir kameraya ihtiyacım var?

Elinizde mevcut, fotoğraf çekmek için kullandığınız herhangi bir kamera yeterli. Bu kursta basit bir cep telefonu kamerasıyla da uygulayabileceğiniz tonlarca şey öğrenebilirsiniz.

 • Daha önce hiçbir eğitim almamış olanlar da bu kursa katılabilir mi?

Evet. Kursun içeriği, fotografiye ilgi duyan ve daha önce bir eğitim almamış olan herkesin yararlanabileceği şekilde tasarlandı.

 • Kursun tamamı ücretsiz mi?

Evet, ilk dersten son derse kadar hiç bir ücret ödemiyorsunuz.

 • Bu tür kursların içeriği genellikle çok karmaşık oluyor. Bu da öyle mi?

Değil. Her şeyi çözmek uzun zaman alır ve bazen bu yıllar sürer. Benim de öyle oldu. Ancak bu süre sonunda, öğrenmeniz gereken pek çok şey yanında, öğrenmeniz gerektiğini düşündüğünüz pek çok şeyin de gerçekte pek önemli olmadığını görürsünüz. Bu sebeple sizlerin fotografiyi daha çabuk ve kolay öğrenmeniz için, yalnızca gerekli pratik konulara yer verdim ve gereksiz dolgulara yer vermedim.

 • Temel Fotografi Kursunda ne tür bilgiler yeralıyor?

Bunları kurs içerisinde açıklıyorum. Ancak bu eğitimin içeriği, yalnızca kamera kullanmayı öğrenmeden ibaret değil. Günümüzde hemen herkes elindeki imkânlarla fotoğraf çekebiliyor ve yayınlayabiliyor. Bu nedenle, verdiğim bilgiler ve izlediğim akış, geçmişten kalma klasik eğitimlerin akışından biraz farklı. Önce herkes için fotoğraf, görsel anlatım ve iyi kompozisyon yakalama konularına eğiliyor, ardından kamera kullanma tekniklerine geçiyoruz.

 • Kameramla zaten istediğim fotoğrafı çekiyorum, bu kursu neden almalıyım?

Eğitim almadığınız konuda gerçek kapasitenizi bilemezsiniz. Buraya tıklayarak fotografi eğitimi almanın gereği konusundaki açıklamalarımı okuyabilir ve ayrıca kursun içeriği hakkında fikir edinebilirsiniz.

 • Kursları nasıl takip edeceğim?

Çok kolay. Aşağıdaki kutucuklara email adresinizi ve isminizi kaydettikten sonra bilgiler otomatikman emailinize gelmeye başlayacak.

 • Dersler ne kadar sıklıkta gelecek?

Haftada 1 veya 2 email alacaksınız.

 • Kaydoldum ama Temel Fotografi Dersleri bana gelmiyor, ne yapabilirim?

Diğer emaillerimi alıp Temel Fotografi Kursu emaillerini alamıyorsanız, tercihlerinizi güncelleyin. Bunun için, kaydınızı yaparken veya gelen emaillerden birinden “Tercihlerinizi Güncelleyin” bağlantısına giderek “Temel Fotografi Derslerini almak istiyorum” seçeneğini işaretlediğinizden emin olun.

 • Kaydoldum ama hiç bir email bana gelmiyor, ne yapabilirim?

Gönderdiğim emailleri alamayışınızın birkaç nedeni olabilir. Hangi nedenle sorun yaşadığınızı kolayca tespit edebilmenize ve sorunu birkaç tıkla çözmenize yardımcı olacak bilgileri buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Eğer Gmail kullanıcısı iseniz buraya tıklayarak okuyacağınız bilgiler size yardımcı olacaktır. Henüz bir sorun yaşamıyorsanız bile verdiğim bu ipuçlarını okuyarak olabilecek aksamaları şimdiden ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Başka bir sorum var, sizinle nasıl irtibat kurabilirim?

Alacağınız emaillerde adresimi görebilirsiniz; maillerime doğrudan cevap yazabilirsiniz. Yazacaklarınızı diğer kursiyerlerle de paylaşmak isterseniz konuların alt kısmındaki yorum kutucuklarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu sitedeki iletişim sayfası veya yanda ve altta verdiğim sosyal medya sayfalarımdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmek üzere! Fotoğraf çekmeye devam edin!

Bu bilgilerden çevrenizdeki fotoğrafseverlerin de yararlanması için lütfen beğenin, paylaşın ve yorumlayın! Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Paylaşmak önemsemektir.

Yazar Hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis, Yönetici ve Eğitmen. Halen çokuluslu AB projelerinde Koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitmenliği görevlerini yürütüyor. Blogunda fotoğrafçılık, web, kayak ve bağlama dersleri veriyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.