Hakkımda

IMG_6696_1Mesleki deneyimim: Halen Antalya Valiliği’nde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörlüğü görevini yürütüyorum. Dönemsel olarak AB hibe programlarında Bağımsız Değerlendiricilik yaptım; yurtiçinde ve yurtdışında, yetişkin eğitimi, ekip olma, motivasyon gibi konularda birçok eğitim ve aktivitede yeraldım. Avrupa Birliği hibe programları ve projeleri ile ilgili seminerler; çokuluslu projelere yönelik Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimleri veriyorum.

Eğitimim: Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans (Akdeniz Üniversitesi), Ziraat Mühendisliğinde Lisans (Atatürk Üniversitesi). “Avrupa Birliği’ne Uyum Çalışmalarının Yerel Düzeyde Örgütlenmesi” konulu YL tezim, “yerel düzeyde” Avrupa Birliği ile ilgili kamu örgütlenmesini ele alan ilk akademik çalışma olma özelliği taşıyor.

Memleketim: Erzurum. Henüz televizyonun, bilgisayarın, internetin, cep telefonunun olmadığı yıllarda, bir yabancı dili konuşacak, bir enstrümanı çalacak ve bir dalda spor yapacak şekilde yetiştirildim.

Yaşadığım yer: 2000’den beri eşim Ebru ile birlikte Antalya’da yaşıyorum. Öncesinde 8 yıl İstanbul’da, ondan önce de Ankara’da yaşadım. Bir yıla yakın bir süre ABD’de bulundum.

Çalışmak ve öğrenmek: Çalışmayı seviyorum ve severek çalıştığımız konularda başarılı olacağımıza inanıyorum. Eylemlerimde hemen her zaman temel amacım yeni şeyler öğrenmektir. “Öğrenmenin” muhteşem bir eylem olduğunu düşünüyorum ve bir şeyi gerçekten öğrendiğimizde adeta dekoderin şifresini kırarak bir anda görüntüyü elde etmek gibi yeni bir özelliğimizi ortaya çıkardığımızın ve böylece o eylemimizin kendiliğinden akış haline geldiğinin yakın tanığıyım. Devlet okullarında okudum ve İngilizce’mi kendi kendime geliştirdim.

Çevremdeki olayların ve insan davranışlarının arka planını görmeye, psikoloji ve sosyoloji ile ilgisini kurmaya çalışırım. Açık kafalı ve açık yürekli olmanın ilerlemeyi ve mutluluğu getirdiği, tutuculuğun ise gelişmeye engel olduğu düşüncesindeyim. Bilim ve sanatın, çok değerli iki uğraş olduğunu düşünüyorum.

Hobilerim: İnsanın hobileri olması gerektiğini düşünüyorum. Ulaşabildiğim insanların da sevdiği işlere zaman ayırmaları için gönüllü faaliyetlerde bulunuyorum. Mutluluk ve güzelliğin iki önemli kaynağı olan müziğe ve ışığa olan bağımı sazım ve fotoğraflarım ile sürdürüyorum.

1976-80, sahne ve TV programlarında (sağdan ikinci saz)

Müziğe ilgim: Ortaokul üçüncü sınıfta Erzurum Halk Oyunları – Halk Türküleri ve Turizm Derneğinde bağlama çalmayı öğrendim. Derneğin 1976’da kurduğu Türkiye’nin ilk çocuk korosunda ve Erzurum Lisesi korosunda birçok sahne ve televizyon programında yer aldım.

Erzurum Lisesi Korosu’nda (TRT Erzurum Televizyonu)- sağdan ikinci saz (Mayıs 1977)

Kayak ve doğa yürüyüşlerine ilgim: Kayağı lise yıllarımda Palandöken’de babamdan öğrendim. Doğa yürüyüşlerine Antalya’da, üyesi olduğum TODOSK ile başladım. Dağların nefes kesen görüntüsü ve daveti yaz kış bana heyecan vermeye devam ediyor.

Fotoğrafa ilgim: Üniversite stajım için yurtdışına çıktığımda aldığım Zenit TTL 35 mm SLR ile başladı. O günlerde bütün tecrübemi kendi kendime öğrenerek edindim. 2011 yılında kardeşim Bahri ile Amerika’da bir sohbetimiz ise dijital fotoğrafa yoğun olarak yönelmemde dönüm noktası oldu. O yıl Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’ne (ANFAD) üye oldum. 2012 ve 13 yıllarında katıldığım 5 yarışmada fotoğraflarım ödül aldı. Halen Derneğimizin kurslarında Çekim Teknikleri ve Kompozisyon dersleri veriyorum. Scott Kelby ve 500px gibi uluslararası fotoğraf etkinliklerine Antalya’da evsahipliği yapıyorum. Dergilerde yayınlanmış fotoğraf, makale ve çevirilerim yanısıra web sitemde online fotoğrafçılık dersleri paylaşıyorum.

Kişisel Blog: Öğrenmek ve paylaşmak beni her zaman mutlu ediyor. Seyahati ve keşfetmeyi seviyorum; doğuda ve batıda birçok ülkeyi görme fırsatım oldu. Tutkunun, öğrenmenin en etkin zemini olduğunu düşünüyorum. Bu web sitesinin, öğrendiklerimi paylaşmanın faydalı bir aracı olmasını umuyorum.

Aşağıdaki sosyal medya bağlantılarımdan çalışmalarım hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Paylaşımlarımı emailinizden de takip edebilirsiniz.

Twitter | Facebook | LinkedIn | Google+ | Instagram | Youtube

Yeni paylaşımlarım hakkında emailinize bilgi gelsin istiyorsanız, adınızı ve email adresinizi yazarak mail grubuma hemen katılın.