Hakkımda

IMG_6696_1Mesleki deneyimim: Son yedi yılı yöneticilik olmak üzere yirmi yıldan fazla profesyonel tecrübeyle halen çokuluslu AB projelerinde koordinatörlük ve Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitmenliği görevlerini yürütüyorum. Dönemsel olarak AB programlarında Bağımsız Değerlendiricilik yaptım; yurtiçinde ve yurtdışında yetişkin eğitimi, ekip olma, motivasyon gibi konularda birçok eğitim ve aktivitede yeraldım.

Eğitimim: Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans (Akdeniz Üniversitesi), Ziraat Mühendisliğinde Lisans (Atatürk Üniversitesi).

Memleketim: Erzurum. Henüz televizyonun, bilgisayarın, internetin, cep telefonunun olmadığı yıllarda, bir yabancı dili konuşacak, bir enstrümanı çalacak ve bir dalda spor yapacak şekilde yetiştirildim.

Yaşadığım yer: Antalya; 2000’den beri. Öncesinde 8 yıl İstanbul’da, ondan önce de Ankara’da yaşadım. Bir yıla yakın bir süre ABD’de bulundum.

Kayak ve doğa yürüyüşlerine ilgim: Kayağı lise yıllarımda Palandöken’de babamdan öğrendim. Doğa yürüyüşlerine Antalya’da, üyesi olduğum TODOSK ile başladım. Dağların nefes kesen görüntüsü ve daveti yaz kış bana heyecan vermeye devam ediyor.

Fotoğrafa ilgim: Üniversite stajım için yurtdışına çıktığımda aldığım Zenit TTL 35 mm SLR ile başladı. O günlerde bütün tecrübemi kendi kendime öğrenerek edindim. 2011 yılında kardeşim Bahri ile bir sohbetimiz ise dijital fotoğrafa yoğun olarak yönelmemde dönüm noktası oldu. O yıl Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ANFAD’a üye oldum. 2012 ve 13 yıllarında katıldığım 5 yarışmada fotoğraflarım ödül aldı. O yıllardan beri beri Çekim Teknikleri ve Kompozisyon dersleri veriyorum. Scott Kelby ve 500px uluslararası fotoğraf yürüyüşlerine Antalya’da evsahipliği yapıyorum. Dergilerde yayınlanmış fotoğraf, makale ve çevirilerim yanısıra ders notlarımdan geliştirdiğim bir e-kitap hazırlıyorum.

Kişisel Blog: Öğrenmek ve paylaşmak beni her zaman mutlu ediyor. Keşfetmeyi seviyorum; Amerika, Asya ve Avrupa’da birçok ülkeyi görme fırsatım oldu. Tutkunun, öğrenmenin en etkin zemini olduğunu düşünüyorum. Bu sitenin öğrendiklerimi paylaşmanın faydalı bir aracı olmasını umuyorum.

Aşağıdaki sosyal medya bağlantılarımdan çalışmalarım hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Paylaşımlarımı emailinizden de takip edebilirsiniz.

Twitter | Facebook | LinkedIn | Google+ | Instagram

 

Yeni paylaşımlarım hakkında emailinize bilgi gelsin istiyorsanız, isim ve email adresinizi yazarak mail grubuma hemen katılın.