Blog Kayak / Doğa

Antalya’da İki Mevsim Bir Arada: Sahildekiler Yüzdü, Biz Kayak Yaptık

Web’de gezinirken, geçen haftalarda Anadolu Ajansı muhabirlerine güneşli bir havada verdiğim kayak görüntüleriyle karşılaştım.

İlginç bir tesadüf bu haftasonumu özel bir hale getirdi. Saklıkent’te kayak yaparken, 47 ülkeden fotoğraflarıyla “Skiing Around the World” (Dünyanın Her Yerinde Kayak) kitabının efsanevi yazarı Jimmy Petterson ve ekibiyle karşılaştım. Kayak yapanlar, bu sporun harika yönlerinden birinin de dağlarda yeni arkadaşlıklar başlatması olduğunu bilirler. Hazırladığı yeni belgesel ve kitap için Jimmy, İsveçli kayak eğitmeni Axel ve Kıyas Hoca ile birlikte biz kayak yaparken film yapımcısı Daniel de çekimleri yaptı. Görüntüleri ben de merakla bekliyorum, hazır olup bana ulaşınca ileride daha fazlasını yazarak sizlerle de paylaşmayı umuyorum. Jimmy’nin kitabını İnternet sayfasından incelemek isterseniz buraya tıklayın.

Bu arada, akşam web’de gezinirken, geçen haftalarda Anadolu Ajansı muhabirlerine güneşli bir havada verdiğim kayak görüntüleriyle karşılaştım. 22 Ocak tarihinde haber sitelerinde yayımlanmış. “Antalya’da İki Mevsim Bir Arada: Kimi Kayak Yaptı, Kimi Yüzdü” başlıklı haberde, yaptığımız söyleşiden birkaç cümleye de yer verilmiş. Haberi okumak isterseniz buraya tıklayın.

Yayımlanan videoyu aşağıda paylaşıyorum. Videonun 1.25. saniyesindeki dönüşümle görüntünün karla kapanmasını, ayrıca 8-18. saniyeleri arasındaki karving dönüşlerimi kaçırmayın :)

Küçük de olsa Antalya’nın ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına katkım olduğu için mutluyum.

Facebook Kayak sayfamı ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayın.

Sayfanın sonunda ayrıca bugün attığım tweet’i görüyorsunuz.

Görüşmek üzere.

 

Yazar hakkında

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis ve Kamu Yönetimi Uzmanı. Halen Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu'nda Koordinatörlük görevini yürütüyor. Çokuluslu AB Projeleri yanısıra Proje Döngüsü Yönetimi Eğitmenliği yapıyor. Gönüllü olarak Fotoğrafçılık ve Kayak dersleri veriyor, bağlama çalıyor. Ödüllü fotoğrafları ve yayınlanmış yazıları var.

Yorumunuzu Ekleyebilirsiniz