23 -27 Ocak’ta Antalya’da Katılım Belgeli Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Sloganımız: “İyi bir eğitimle hayatınız tamamen değişebilir.”

Eğitimlere başlarken ilk olarak katılımcılarımıza “Neden buradasınız?” sorusunu yöneltiyorum. Bu sırada yansıdaki ilk slaytımda kocaman bir “Neden?” sorusu yeralıyor. Kültürel olarak çok az kullandığımız bir soru sözcüğü. Aldığım yanıtlarla söz dönüp dolaşıp “öğrenmek için”e geliyor. Öğrenmek gerçekten sanıldığından çok büyük bir eylem. Öğrenmenin bilinen en kısa yolu ise “eğitim almak”. Blogumda ana sayfamdaki şu ifadem dikkatinizi çekmiş olabilir:

Eğitim almadığımız konularda kapasitemizi bilemez ve o yönde kendimiz ve çevremiz için fayda üretemeden yaşamak zorunda kalırız!

Doğuştan sahip olmadığımız sayısız şeyi birbirimizden öğrenerek süper işler yapabiliyoruz. İşte bu yüzden eğitim almak çok, çok, çok önemli. Bir düşünsenize, sırf eğitim alma imkânı olmadığı için, belki de muazzam bir potansiyeli olduğu halde, bugünü kapasitesini bilemeden, kullanamadan tamamlamak zorunda kalan dünyanın dört bir yanında milyarlarca insanın var olduğunu. Kendine, ailesine, diğer insanlara, çevresine, ülkesine fayda üretemeden geçen ömürleri. Diğer taraftan, 2015 yılında Türkiye’ye Nobel Kimya Ödülü grurunu yaşatan Prof. Dr. Aziz Sancar’ı düşünün. Sırf daha iyi eğitim alma fırsatı yakalamayı başardığı için kendini gerçekleştirebilen, çocukluğunu, gençliğini birlikte geçirdiği akranlarından çok çok farklı ufuklara erişebilen insanları. Örneğin, iyi bir müzik eğitimi almış olsaydınız, belki de bugün iyi bir müzisyen idiniz. Kim bilebilir birçok müzisyenden daha güçlü bir kulağa sahip olmadığınızı.

“Öğrenmenin” önemini ve değerini bilen bir grup çalışma arkadaşımla 2014 yılında kurduğumuz Kamu Görevlileri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (KAMUGED) organizasyonunda iki yıldır “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri” vermekteyiz.

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Avrupa Birliği (AB) hibe mekanizmaları ve yerel düzeyde uygulanan AB projeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kamu, sivil toplum, yerel yönetim ve eğitim kurumlarımız ile özel sektör çalışanları ve yöneticilerinin ulusal / uluslararası hibe sağlayıcılarının desteklerinden en üst seviyede yararlanabilmeleri için uygulamalı olarak tasarlanmış bir program. Yetişkin öğrenme teknikleri uygulanarak teorik bilgilendirmeler ve pratik grup çalışmaları düzeyinde gerçekleştirdiğimiz programla, kurumlarımızın insan kaynağının proje hazırlama ve proje uygulama süreçlerini yönetme kapasitelerinin artırılmasını hedefliyoruz. Eğitim sonunda katılımcıların elde edecekleri kazanımları, izlenen eğitim yöntemini ve bilmek isteyeceğiniz hemen her ayrıntıyı kamuged.org adresindeki web sitesinde bulabilirsiniz. Başvuru ve kayıtlar halen devam ediyor. Eğitim Programı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için kamuged.org sitesinde verilen bilgiler doğrultusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Takip edin

Baki Karaçay

20 yılı aşkın süre profesyonel tecrübe sahibi Mühendis ve Kamu Yönetimi Uzmanı. Halen AB Projeleri Koordinatörü ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitmeni görevlerini yürütüyor. Fotoğraf çekmeye üniversite yıllarında, dijital fotoğrafa ise yoğun olarak 2011'de başladı. ANFAD Temel Fotografi Eğitimlerinde Çekim Teknikleri ve Kompozisyon dersleri veriyor.
Takip edin